Izdruka: 21.01.2021. 5:56 no http://SITE_URL_ADDR  

5 - 20 m3/dnn bioloģiskā attīrīšanas iekārta

Somijas firmas GreenRock izveidotā produkcijas līnija – Biostone + Chemstone attīra kanalizācijas notekūdeņus no 25 līdz 200 personām (2,5 – 20 m3/dnn), atkarībā no izvēlētā modeļa.

Pirms bioloģiskās attīrīšanas iekārtas, kuras funkcijas nodrošina Biostone + Chemstone iekārtas, tiek uzstādīts adekvāta tilpuma septiķis ar nolūku, ka ūdens tajā uzturas 2 dienas.

Attīrīšanas iekārtām regulāra apkope nozīmē – septiķa izsūknēšana un tā piepildīšana ar tīru ūdeni, ķīmisko reaģentu papildināšana Chemstone iekārtā un filtra nomaiņa.

Kanalizācijas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas Biostone funkcijas ir pilnīgi bioloģiskas (attīrīšana norisinās ar baktērijām, kuras atrodas uz speciāliem riņķiem). Chemstone iekārtas funkcijas ir mehāniskas un ķīmiskas.

Attīrītais ūdens no šīm iekārtām pilnībā atbilst MK izvirzītajām prasībām, kā arī ES direktīvu prasībām. Šos ūdeņus var novadīt ne tikai filtrējot zemē, bet arī grāvī un tekošās ūdenstilpnēs.

Uz doto brīdi simtiem Biostone + Chemstone kanalizācijas attīrīšanas iekārtas tiek izmantotas vairāk nekā 20 dažādās valstīs, kurās apkārtējās vides apstākļi atšķiras cits no cita.

Arktika (Izpētes stacija. Biostone 25) 

Karību salas (Viesnīca. Biostone + Chemstone 50)Izraēla (Ciemats. Biostone + Chemstone 100)Somija – Torino (Kempinga centrs.
Biostone + Chemstone 200)Biostone + Chemstone kanalizācijas attīrīšanas iekārtas ir piemērotas ne tikai privātmājām, bet arī skolām, pansionātiem, hoteļiem, viesnīcām, restorāniem, viesu namiem u.c.

Somijas firma Green Rock Ltd ir profesionāls uzņēmums, kas ir specializējies kanalizācijas attīrīšanas iekārtu ražošanā un ir saņēmis neskaitāmas balvas par savu inovatīvo darbu, starp tiem ir arī InnoFinland Award, kura patrons ir pats Somijas Republikas prezidents.


Green Rock Biostone + Chemstone ir bioloģiska un ķīmiska attīrīšanas sistēma saimnieciskās kanalizācijas notekūdeņiem. Bioloģiskajā iekārtā dūņas (baktērijas) veidojas uz plastmasas riņķu virsmām, uz kurām tiek izsmidzināts pienākošais ūdens. Šie mikroorganismi (dūņas) barojas ar organisko materiālu, kas ir neattīrītajā ūdens sastāvā, līdz ar to attīrot to.

Ķīmiskajā iekārtā ūdens tiek sajaukts ar ķīmiskiem koagulantiem, kuri no ūdens vides izsēdina fosforu, lai tas nenonāktu izlaidē. Iekārtā ir arī uzstādīts speciāls šķiedru filtrs, kas nodrošina pie izplūdes papildus ūdens filtrāciju, kur daļiņas lielāks par 1,6 mikrometriem netiek izvadītas no iekārtas.


Nosaukums

BS + CS 50

BS + CS 100

BS + CS 200

Cilvēku skaits

50

100

200

Ūdens patēriņš (m3/dnn)

5

10

20

Elektrības patēriņš (kWh/dnn)

3,8

4,4

5

Ķimikāliju patēriņš (kg/dnn) – aprēķināts uz max plūsmu

1

2

4

Svars (kg) – abu iekārtu kopējais svars

550

900

2000

Septiķa ieteicamais tilpums (m3)

10

20

40